Dzięki współpracy z hiszpańskim producentem Prats nasza firma zapewnia salonom optycznym kompletne rozwiązanie w zakresie soczewek okularowych – od standardowych soczewek magazynowych do najwyższej klasy soczewek progresywnych o zaawansowanej technologii.

W naszej ofercie łączymy najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, wysokiej jakości materiały oraz precyzję wykonania.

Wyjątkowa jakość i ciągłe prace badawczo-rozwojowe w zakresie projektowania, materiałów i powłok czynią nasze soczewki bezkonkurencyjnymi na rynku optycznym.

 

Innowacyjne technologie PRATS:

Technologia Freeform, nazywana obróbką cyfrową, jest w chwili obecnej najlepszą i najbardziej precyzyjną metodą wykonywania soczewek okularowych. Wykorzystuje ona maszyny frezujące i polerujące, które są połączone ze specjalnym komputerowym programem obliczeniowym celem wykonania powierzchni soczewek z najwyższą dokładnością. Efektem tego są zoptymalizowane i wyjątkowo precyzyjne soczewki okularowe. W rezultacie, do wszystkich typów opraw uwzględniając indywidualne parametry użytkownika, powstają soczewki idealnie dopasowane do potrzeb i stylu życia każdego klienta.

Ta zaawansowana metoda eliminuje aberracje w kierunkach ukośnych, w szerszym spectrum niż technologie, które istniały do tej pory. Aberracje skośne w soczewkach z korekcją sferyczną są w pełni kompensowane przy zastosowaniu mniej skomplikowanych algorytmów. Jednak w przypadku soczewek z korekcją astygmatyczną konieczny jest wyższy poziom obliczeń matematycznych, aby osiągnąć znacznie większy obszar użyteczny, a co za tym idzie lepszą jakość widzenia na całej powierzchni soczewki.

Technologia 3D Vision Adapt pozwala dostosować długość strefy progresji, znajdując najlepszy balans dla każdego przypadku korekcji. Umożliwia to indywidualne dopasowanie do stylu pracy i parametrów oprawy.

Kalkulacja obszarów dynamicznych, dzięki technologii BiView Harmony w soczewkach ViMaster Pro, zapewnia zrównoważoną ostrość i głębię obrazu w każdej korekcji, nawet przy znacznej różnowzroczności.

Technologia iRoute View zastosowana w procesie produkcji maksymalizuje obszary widzenia na każdym dystansie. Szczególnie ważne jest to w obszarze pośrednim, gdyż zapewnia to niezrównany komfort pracy, zwłaszcza przy urządzeniach cyfrowych.

Bezkompromisowa transparentność soczewki z pełną ochroną przed światłem niebieskim. Blue Safe System to nowy materiał dla soczewek okularowych, który osiąga idealny balans pomiędzy ochroną wzroku przed światłem niebieskim, a maksymalną przejrzystością.

Zaawansowana technologia wykończenia brzegów soczewek New Vision Lenses daje możliwość maksymalnego dopasowania soczewki do dowolnego rodzaju oprawy. System zdalnego fasetowania jest przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze, dzięki czemu optyk może w prosty sposób zamówić soczewki gotowe do montażu.

Skaner opraw FD-80 zapewnia optymalne odwzorowanie kształtu dla szerokiego spektrum opraw okularowych płynnie łącząc się z systemem składania zamówień. Odczytuje parametry oprawy okularowej w trzech osiach jednocześnie. Po starcie skanowania następuje automatyczne blokowanie oprawy i ustawienie wodzika w rowku fasety, a po wprowadzeniu danych skaner oblicza wszystkie niezbędne parametry. 38 sekund to czas pomiaru całej oprawy. Skaner gwarantuje precyzję pomiaru i idealny efekt końcowy.

100% soczewek przechodzi podwójną kontrolę jakości, a soczewka progresywna przed wysyłką kontrolowana jest aż w 72 punktach.

100% soczewek przechodzi podwójną kontrolę jakości, a soczewka progresywna przed wysyłką kontrolowana jest aż w 72 punktach.

Maksymalna zdolność dopasowania

W tym przypadku mówimy o możliwości dostosowania produktu do wymagań oraz potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Kluczem do sukcesu jest budowanie trwałych relacji z naszymi partnerami biznesowymi, nawet jeśli są oni oddaleni o tysiące kilometrów. Takie podejście i zdolność adaptacji pozwoliła nam niejednokrotnie wprowadzić do łańcucha produkcyjnego innowacje wynikające z potrzeb przekazywanych nam przez naszych klientów. To fakt, który wyróżnia nas jako firmę. Jesteśmy z niego szczególnie dumni.

Nasze unikalne projekty, zaawansowana technologia produkcji oraz zaangażowanie zespołu pozwalają zagwarantować nie tylko niedostępną wśród producentów oftalmiki jakość soczewek, ale przede wszystkim zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Dziękujemy za zaufanie!

Dyrektor Generalny Francisco Prats

PRATS na świecie

Oprócz soczewek okularowych zapewniamy również naszym partnerom narzędzia i usługi, które pomagają im w prowadzeniu salonu optycznego:

 

  • strona do zamówień on-line, umożliwia składanie zamówień oraz śledzenie etapu ich realizacji, wykonywanie niestandardowych obliczeń grubości soczewki w celu jej optymalizacji,
  • usługa easy-cut, oferuje szlifowanie soczewek do każdego rodzaju opraw okularowych – urządzenia skanujące i wideocentracyjne,
  • szkolenia produktowe i sprzedażowe.